no comments

Tank na Bratislavskej ulici

Tank v areáli firmy Murat je jednou z pezinských bizarností, o ktorej vedia nielen Pezinčania, ale aj tí, čo mestom len prechádzajú.

Možno ste sa aj vy pozastavovali nad tým, čo robí tank v areáli predajne elektroinštalačného materiálu.

Tank sa na Bratislavskej ulici v Pezinku objavil v roku 2010. Pani Holčíková, obchodná riaditeľka Muratu a dcéra majiteľa firmy, o tanku hovorí:

Môj dedo bol vojak z povolania a otec strávil detstvo v kasárňach, mal teda k vojenskej technike veľmi blízko. Stretol sa vtedy s našim odberateľom, ktorý takéto tanky predával a tak nejako spontánne sa rozhodol jeden kúpiť. Vtedy možno ani netušil, akú reťazovú reakciu tým spustil. O štyri mesiace k jeho 60. narodeninám nás jeho kamaráti, známi a aj obchodní partneri doslova vyzbrojili. Možno raz urobíme z toho výstavu, múzeum alebo niečo podobné.

Tank T-72 na Bratislavskej ulici v Pezinku

Pán Holčík v jednom rozhovore rozpráva o zlej platobnej disciplíne obchodných partnerov a aj preto si pred firmu postavil demilitarizovaný tank – okrem orientačného bodu je to vraj aj pre lepšiu vymožiteľnosť práv. Dúfame, že to myslel len žartovne 🙂

Tank T-72 na Bratislavskej ulici v Pezinku

foto: murat.sk

Tank v areáli je sovietsky (ruský) bojový tank T-72 používaný od polovice 70. rokov minulého storočia až do súčasnosti. Je jedným z najrozšírenejších tankov na svete. Celkovo bolo vyrobených okolo 20.000 kusov.

Najbližší verejne vystavený tank sa nachádza až v Nitre.

Tank T-72 na Bratislavskej ulici v Pezinku

Zdroj:
– 25. výročie založenia spoločnosti MURAT https://www.murat.sk/blog/detail/22
– Biznis s disciplínou v krvi https://www.slsp.sk/sk/biznis/zaciname-podnikat/clanky-pribehy/biznis-s-disciplinou-v-krvi